גילוי נאות: אני אוהב לעשות דברים לבד, בדרך שלי (בגלל זה אני רוצה להיות יזם, לא?). ככה שלא חשבתי שזה משהו שמתאים לי. די חששתי שאבזבז זמן להיכנס לכל הסיפור הזה, ובסוף יסתבר שאני צריך לעשות הכל לבד, כרגיל.

יצא ככה שקיבלתי שם של משקיע רציני והיה לי שבוע בלבד להכין את הכל לפגישה. ככה שהחלטתי ללכת על זה, והקצבתי חצי יום לניסיון.

אחרי יומיים (!) היתה לי גרסה ראשונה מוכנה ביד. אני חייב להודות שלא ציפיתי שזה יהיה כל כך מהיר. אבל זרמתי עם זה (בהתחלה בכוח ואח"כ בחשק) וזה פשוט רץ 🙂

דבר מעניין שאני חייב לומר, שהשימוש במחולל שינה לי שני דברים. הראשון, זה את הדרך שבה הייתי מציג את עצמי בעבר. בעקבות התקציר, החלטתי לשים את הדגש על דברים אחרים דווקא. והשני, זה עזר לי לבנות בראש את דמות המשקיע שאני מחפש, שיתאים לי.

ככה שאני ממליץ בחום!

ובמיוחד אם אתם בלחץ של זמן (ובמיוחד אם אתם לבד), כדאי לקחת גם את התמיכה און ליין. זה עוזר שיש עם מי להתייעץ, אפילו אם זה בדברים קטנים.

♣ לכל העדויות

הסיפור של אורי ק.

אני רוצה להתחיל דווקא מהסוף: כשסיימתי לכתוב את תמצית המנהלים חשבתי שהרעיון שלי הרבה יותר חזק ממה שחשבתי בהתחלה. זה לא שלא האמנתי בו קודם אבל בסוף האמנתי בו אפילו יותר.

מה שקרה הוא שהצורך לתת תשובות לכל השאלות הרבות במחולל הכריחו אותי לחשוב על הפרטים ולסגור את כל הפינות. זה היה אפילו מתיש קצת, אבל מה שהרגשתי אינטואיטיבית בהתחלה עכשיו היו לי עובדות מוצקות תומכות.

שני דברים הרווחתי ישירות מהשימוש במחולל: האמונה שלי ברעיון (וגם בעצמי) גדלה והיו לי תשובות טובות יותר לתת למשקיע אם אשאל. אני חושב שהפרטים הקטנים הם אלה שגורמים לאחד להצליח ולשני לא להצליח.

בסוף זה נתן לי את הפוש האחרון שכנראה הייתי צריך כדי לסיים את שלב המחקר ולהתחיל לחפש משקיעים פוטנציאליים.

♣ לכל העדויות

הסיפור של א. ל.

הבעיה שלי היתה שונה. היה לי כבר המון חומר מוכן: ניירות עבודה, וכל המחקר שעשיתי, הכל כבר מוכן בטבלאות ובגרפים. גם הרגשתי שאני שולטת מאד טוב בחומר. הייתי צריכה בסה"כ לארגן הכל באופן תמציתי וברור.

אבל בשלב מסויים הבנתי שאני דוחה את הקץ. אוספת עוד חומר, מכינה עוד טבלה, מתעסקת עם המספרים, אבל לא מצליחה להתחיל לכנס את הכל לדף אחד.

בשבילי המחולל הכניס אותי לתלם. עזר לי להתגבר על ההתלבטויות והדחיות, להתגבר על הקושי להתחיל, ועל הפחד שזה לא יהיה מושלם.

במקום לחשוב על מה אני צריכה לעשות, הייתי צריכה עכשיו לחשוב על תשובות טובות לשאלות שהמחולל מציג לי, וזה כבר היה הרבה יותר קל!

בקיצור, זה עזר לי לקפוץ למים, להתחיל ולסיים.

מומלץ מאד לכל מי שקשה לו להתחיל, המחולל פשוט מכריח אותך להיכנס לתלם ולהתחיל לחרוש. מומלץ גם למי שקשה לו לסיים..

ובעניין השאלה – איזו תועלת שלא ציפיתי לה קיבלתי – אז לי אישית זה עזר להבין לאיזה רמת פירוט אני צריכה לרדת. מאחר והיו לי המון תוכניות מפורטות, היה קשה לוותר, לא להכניס את "כל מה שאני יודעת" לתקציר. הרגשתי שכל דבר שאני משאירה בחוץ, ימנע מהמשקיע להתקשר אלי. שזה אולי מה שעשוי לשכנע אותו.

השיטה של מיכל עזרה לי להבין טוב יותר מה תפקיד התקציר, למה אני יכולה לצפות ממי שקורא אותו, ואיך לשכנע בהכי מעט מילים..

♣ לכל העדויות

הסיפור של קרן

הגרסה הראשונה של התקציר שלי כבר היתה מוכנה כשהגעתי לאתר של מיכל. אבל כמה פוסטים שקראתי באתר שיכנעו אותי לבחון את התקציר (ובעצם את התוכנית שלי) מחדש.

לא בלי התלבטות החלטתי לבחון את התקציר שלי בעזרת המחולל. בהתחלה חשבתי שהתקציר שהכנתי ממש בסדר. אבל השאלות שהציג לי "המדריך האישי" קצת ערערו לי את הביטחון (ולא בקטע טוב). זה איכשהו הדגיש לי את כל החורים והציף את כל השאלות הלא פתורות. וזה הכריח אותי לחשוב על הכל מחדש ולמצוא תשובות מדוייקות יותר.

אני לא יכול להגיד שהמחולל חסך לי זמן 😉 אבל בסופו של דבר כל התהליך הזה שעברתי עם עצמי בעזרת המדריך האישי הביא אותי למקום חזק יותר.

נכון שזה עיכב אותי כי כאילו חזרתי לאחור אבל רק בסוף הבנתי שקודם לא הייתי באמת מוכן למפגש עם משקיעים (ועדיף שהביטחון יתערער בשלב מוקדם ולא בשלב מאוחר).

נ.ב. אני חושב שאני הייתי הלקוח הראשון (Customer zero)..

♣ לכל העדויות

הסיפור של יוני